Naslovna Fudbal Budućnost Podgorica – Partizan Beograd!

Budućnost Podgorica – Partizan Beograd!

0

Po ranije ustaljenoj praksi, UEFA je na dan žrijeba za 1. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona podijelila učesnike u grupe i po kvalitetu, ali i po geografskoj udaljenosti.

Po ranije ustaljenoj praksi, UEFA je na dan žrijeba za 1. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona podijelila učesnike u grupe i po kvalitetu, ali i po geografskoj udaljenosti, kako se ne bi dogodilo da timovi sa Islanda, recimo, završe u Kazahstanu.

TOK ŽREBA UŽIVO:

12:22 – Partizan – Budućnost.

12:20 – Kao u boks meču, pročitana su pravila i krećemo!

Govornici na žrebu u Nionu naglasili su da u ovim kvalifikacijama, odlukom UEFA, neće biti moguće “upariti” klubove iz Azerbejdžana i Jermenije, odnosno Srbije i takozvanog Kosova.

GRUPA 1

povlašćeni

Red Bul Salcburg (Austrija)
Ludogorec Razgrad (Bugarska)
APOEL (Kipar)
Karabag (Azerbejdžan)
Partizan (Srbija)

nepovlašćeni

Žalgiris (Litvanija)
Dadelanž (Luksemburg)
Budućnost (Crna Gora)
Samtredija (Gruzija)
jedan od pobednika 1. rudne kvalifikacija

S obzirom na to da je mogući rival ekipe trenera Miroslava Đukića i neki od klubova koji će početi od 1. kola, evo svih parova utakmica koje će biti odigrane 27. i 28. juna, odnosno 4. i 5. jula:

Vikingur (F. Ostrva) – Trepča ’89 (tzv. Kosovo)
Hibernijans (Malta) – FCI Talin (Estonija)
Alaškert (Jermenija) – Santa Koloma (Andora)
Nju Sejnts (Vels) – Evropa (Gibraltar)
Linfild (S. Irska) – La Fiorita (San Marino)

Evo i sastava ostalih grupa za žreb 2. kola.

GRUPA 2

povlašćeni

Kopenhagen (Danska)
BATE Borisov (Belorusija)
Astana (Kazahstan)
Rijeka (Hrvatska)
Šerif (Moldavija)
Hapoel Ber Ševa (Izrael)

nepovlašćeni

Žilina (Slovačka)
Kukeš (Albanija)
pobednik 1. runde
pobednik 1. runde
Honved (Mađarska)
Spartaks Jermala (Litvanija)

GRUPA 3

povlašćeni

Seltik (Škotska)
Legija Varšava (Poljska)
Maribor (Slovenija)
Malme (Švedska)
Rosenborg (Norveška)
FH Hafnarfjordur (Island)

nepovlašćeni

Dandal (R. Irska)
Vardar (Makedonija)
Zrinjski (Bosna i Hercegovina)
pobednik 1. runde
pobednik 1. runde
IFK Marijamn (Finska)

Komentari

avatar
wpDiscuz