Naslovna Ostali sportovi Japanke šokirale “lavice”

Japanke šokirale “lavice”

0

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Japana 28:29 (15:12), u utakmici trećeg kola C grupe Svjetskog prvenstva u Njemačkoj.

Današnji poraz može zakomplikovati situaciju našoj selekciji u grupi. Prolaz u drugu fazu ne bi trebao da dođe u pitanju, ali sada je upitna pozicija u grupi sa koje ćemo ići dalje.

Japanke su u prvom poluvrmenu pokazale da “lavicama” neće biti lako. Imala je Crna Gora u prvih 30 minuta i do četiri gola prednosti, ali uporne Japanke nijesu odustajale. Ipak, na odmor se otišlo sa solidnih tri gola razlike (15:12), ali u nastavku totalni šok.

Japan je u nastavku serijom od tri uzastopna pogotka prvi put došao u vođstvo 21:20 u 43. minutu i nije ga ispuštao do kraja. Vodio je i 24:21 i 25:22.

Crnogorske rukometašice imale su posljednji napad i priliku da izjednače, ali ga nijesu realizovale.

Naš tim je protestovao nakon što sudije nijesu vratile loptu našem timu nakon što je jedan od japanskih igračica, čini se, namjerno vratila loptu golmanki. Selektor Per Johanson je protestovao, zbog čega je i isključen.

To je drugi uzastopni poraz crnogorskih rukometašica, nakon startnog trijumfa protiv Danske 31:24.

Poraz su upisale i u duelu sa Rusijom 28:24.

Japan je ostvario prvi trijumf, nakon remija sa Brazilom (28:28) i poraza od Danske (32:18).

U ostalim mečevima naše grupe, u 17 sati i 45 minuta igraće Brazil i Rusija, dok je za 20 sati i 45 minuta zakazan duel Danske i Tunisa.